grupa wokalna

Zajęcia w roku 2019 rozpoczynamy w dniu 02.01.2019

serdecznie zapraszamy!! SPOTKANIA w środy godz. 9.30-11.30

——————————————————————————————————–

Dodatkowa spotkanie grupy wokalnej w  dniu 05.10.2018 piątek w godz. 9.00-10.30

Zapraszamy na spotkanie  kabaretowo – śpiewające środa  10.10.2018 o godz 10.30- 12.30. Zapewniamy poczęstunek. Gościnnie wystąpi grupa Amatorski Kabaret Piosenki z SALONIKU TRZECH MUZ.

Grupa wokalna

SPOTKANIA w środy godz. 9.30-11.30

Zapraszamy chętnych, którzy zechcą dołączyć. Wbrew pozorom nie jest wymagany talent muzyczny a chęci spędzenia czasu w sposób kreatywny przy muzyce, śpiewie i dobrym towarzystwie.

historia zespołu;

Charakter zespołu w poprzednich latach

Działalność zespołu (w latach 2004, 2005) chóralno – instrumentalnego w oparciu o pieśni średniowieczne, nawiązujące do korzeni polskiej muzyki ludowej, stanowiącej ważny element rodzimej kultury. Zespół w tym okresie miał charakter artystyczny-eksperymentalne połączenie głosów młodych muzyków z brzmieniem głosów osób w jesieni życia z połączeniem muzyki instrumentalnej. Jest to nowatorski sposób animowania kultury i łączenia różnic międzypokoleniowych dialogu. Działalność zespołu była wzajemną inspiracją do kulturotwórczych działań młodych ludzi i osób dojrzałych w jesieni życia a młodych duchem. Aktualnie grupa przechodzi metamorfozę i ma charakter wokalny. Aczkolwiek zespół jest otwarty na zmiany i zaprasza osoby chętne grające na instrumentach lub śpiewające.
Repertuar
Pieśni Kolberga, patriotyczne, popularne, folklorystyczne, obrzędowe, ale również zachowane w pamięci utwory o innym “swobodnym” charakterze.