Seniorzy

“Młodzież” Senioralną zapraszamy na:

 • Zajęcia muzyczne – bogaty repertuar. Grupa wokalna działa pod kierownictwem Darii Khminko
  Osoby z instrumentami muzycznymi mile widziane do grupy wokalnej.
 • Spotkania przy muzyce „Śpiewać każdy może”
 •  Zajęcia ruchowe- Zumba Gold i Pilates
 •   Inicjatywy kulturalno publicystyczne
 • Organizacja wyjść na spektakle, kabarety itp
 • Spotkania Kombatantów
 • Koncerty mis i gongów
 • Zapraszamy osoby chętne do wolontariatu na rzecz seniorów
 • Jesteśmy otwarci na inne propozycje, ZAPRASZAMY

Zajęcia w roku 2019 nie ulegają zmianie i są zgodne z poniższym harmonogramem!!

 UWAGA!!!    W 2019 roku startujemy:
grupa wokalna od dnia  02.01.2019 środa
pilates od dnia 09.01.2019 środa
zumba gold od dnia 10.01.2019 czwartek
spotkanie kombatantów 04.01.2019 piątek
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!

klub seniora dokonuje rezerwacji dla grupy, każda osoba zainteresowana osobiście wykupuje bilet.

Szanowni Państwo,

Teatr Pieśń Kozła zaprasza na niezwykłe wydarzenie. Dwa spektakle: „Pieśni Leara” i „Raport Kasandry” jednego wieczoru w Sali koncertowej Radia Wrocław.

28 / 29 / 30 VI 2019

Radio Wrocław, ul. Karkonoska 10

Pieśni Leara – godz. 19.30

Raport Kasandry – godz. 21.00

bilety w cenie:

20,00 zł za jeden spektakl

lub

To niepowtarzalna muzyczna i teatralna uczta. Zagłębimy się w świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem „Król Lear”, po czym oddamy się rytualnym korzeniom teatru i mitologii przemawiającej do nas polifonią dźwięków.

Trailer

O spektaklach:

PIEŚNI LEARA

Pieśni Leara nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z Króla Leara, które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie.

Międzynarodowa premiera Pieśni Leara odbyła się na Fringe Festival w Edynburgu
w sierpniu 2012 roku. Podczas festiwalu spektakl uhonorowany został aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters AwardPieśni Leara zajęły również 1. miejsce w rankingu wszystkich spektakli teatralnych wystawianych w Edynburgu prowadzonym przez The List.

Reżyseria: Grzegorz Bral

Muzyka: Jean-Claude Acquaviva, Maciej Rychły

Obsada: Anu Almagro, Anna Grycan , Monika Dryl, Natalia Voskoboynikov, Katarzyna Janekowicz, Olga Kunicka, Volodymyr Andrushchak, Mikołaj Bońkowski, Sebastian Mach, Dimitris Varkas, Łukasz Wójcik, Bogdan Koca i Maciej Rychły

RAPORT KASANDRY

Teatr Pieśń Kozła stworzył unikatową formę koncertu eksplorującego rytualne korzenie teatru, w którym muzyczność tworzy teatralność. Rzeczywistość mitologiczna przemawia do nas polifonią dźwięków.

„Raport Kasandry” jest opowieścią o losie czterech głównych bohaterek tragedii „Trojanki”. Po zdobyciu Troi, Achajowie nie zabijają kobiet. Przygotowują im los o wiele gorszy – los niewolnic podzielonych pomiędzy okrutnych zwycięzców. Zbudowane zostają związki oparte na przemocy i uzależnieniu. Męscy bohaterowie uznający się za zwycięzców, czynią z podbitych kobiet seksualne niewolnice. Starożytna historia jakże boleśnie staje się obecna we współczesnych realiach.

Teatr Pieśń Kozła – z muzyczności tworzy głównego bohatera i w ten sposób uniwersalizuje problem. Kilkanaście polifonicznych pieśni śpiewanych przez dziewięciu wokalistów formuje doskonałą energię. Kompozycji towarzyszą teksty zainspirowane europejską myślą egzystencjalną i mitologią.

Realizatorzy:

Reżyseria – Grzegorz Bral

Muzyka – Maciej Rychły

Dramaturgia – Alicja Bral

Obsada: Volodymyr Andrushchak, Mikołaj Bońkowski , Paweł Frasz, Piotr Gałek, Anna Grycan, Aleksandra Michniewicz, Urszula Milewska, Natalia Voskoboynikov, Łukasz Wójcik

Muzycy: Malwina Maławy, Maciej Rychły

Pozdrawiam

———————————————————————————————————–

2019

zapisy w klubie Seniora

Teatr Formy PHYSICAL  FORM THEATRE

oraz

Muzeum Miejskie Wrocławia

serdecznie zapraszają na:

MOKOSZ

Mimodram w kilku obrazach

„Spektakl oparty na biogramach  dwojga współcześnie żyjących  ludzi mężczyzny i kobiety. To historia o ludziach samotnych , którzy żyją w zamkniętych dla siebie światach podczas każde z nich jest swoistym ogrodem. Świat i obrazy ukazane w spektaklu powstają w wyniku przenikania się tych dwóch ogrodów- światów. Człowiek funkcjonuje na różnych poziomach świadomości więc scenariusz spektaklu zbudowany jest na styku świata realnego i pragmatycznego, zabarwionego absurdalnym humorem oraz wędrówki do najgłębszych podświadomych tęsknot i potrzeb Homo Sapiens.

Sięgamy więc do polskiej  kultury źródeł a ściślej do  symboliki starosłowiańskiej i obrzędowości ludowej,  odwołując  się   do cyklu agrarnego , ujętego w charakterystyczny dla wierzeń pogańskich  paralelizm: kolejne wcielenia Matki-Ziemi to zarazem przeobrażone manifestacje pierwiastka męskiego i kobiecego.

 Mokosz – w starosłowiańskim  języku oznacza matka ziemia wilgotna. Uosobienie płodności i kobiecej seksualności, bogini deszczu i wilgoci, obcuje z męskim komponentem w symbolicznym akcie płciowym podczas wiosennych prac związanych ze spulchnianiem i zasiewaniem gleby.

 Mimo upływu czasu i przemian cywilizacyjnych  człowiek w swoich  pragnieniach i potrzebach pozostaje niezmienny ponieważ nie uległa zmianie jego natura.”

 Zmysły – dzikość – pełnia – przesilenie – to wewnętrzny głos pierwotnej natury.

Piątek 14.06,   godz.  21.00, lub sobota 15.06 godz. 21.00

Arsenał Miejski (na dziedzińcu), Muzeum Archeologiczne,

Oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia

ul. Cieszyńskiego 9, Wrocław

 

20 darmowych wejściówek wg kolejności rezerwacji , każda wejściówka dla 2 osób

 

Wrocławski Teatr Formy

Reżyseria:   Józef Markocki

Opracowanie muzyczne:    Maciej Rychły- współzałożyciel  Kwartetu Jorgi

Obsada:   Barbara Gadomska , Józef Markocki

Czas trwania:   50 min.

 

Spektakl współfinansowany przez Gminę Wrocław

www.wroclaw.pl

Serdecznie zapraszamy!

 —–————————————————————————————————–

Zapraszamy na kabarety

Witam   informuję  że  następne  spotkanie  kabaretowe  Klasycznie na Festiwalu WROCEK – Wieczór XV odbędzie  się      się   2  czerwca  /niedziela/  2019r  o godz.  17.30.  Spotkanie  odbędzie  się  w  naszym  starym  miejscu,  czyli  w  Strefie  Kultury  Studenckiej   Politechniki  Wrocławskiej.  Budynek  C-18  ulica  Hoene – Wrońskiego 10
————————————————————————————————————

Rezerwacja na spektakl będzie dokonywana grupowo do 22.05 w Klubie Seniora

Teatr Pieśń Kozła serdecznie zaprasza seniorów       na spektakl “Return to the Voice”, który odbędzie się 24 oraz 25 maja w unikatowej przestrzeni Katedry św. Marii Magdaleny.

Przygotowaliśmy ofertę specjalną, w której proponujemy bilety w cenie 20,00 zł. 

Będziemy ogromnie wdzięczni za udostępnienie tej informacji.

Teatr Pieśni Kozła

O spektaklu:

W każdym akordzie i w każdym dźwięku, niezależnie od ich natury, ukryte jest przesłanie. W tym projekcie zwracamy się ku wibracji dźwięków, ich autentyczności, badając brzmienia przypominające ocean, wiatr, ziemię. Pełen zakres możliwych częstotliwości i informacji zakodowanych w muzyce nie jest rejestrowany przez człowieka. Mimo to, możemy je poczuć, gdyż pomijają one barierę naszego intelektu i wkraczają wprost do naszych zmysłów.

Każda tradycyjna pieśń ma swoje własne DNA, które odzwierciedla wibracje obecne w naturze. Pieśni mogą „przetłumaczyć” krajobraz na historie, melodie i harmonię. Muzyka może otworzyć nam drzwi do ukrytego świata. Muzyka jest przed słowem mówionym. To co nazywamy muzyką, w rzeczywistości jest niezwykle wyrafinowanym sposobem komunikacji na kilku poziomach jednocześnie. Jest to zaawansowany sposób przekazywania wewnętrznego świata natury.

Spektakl może być pojmowany jako brama do wyobraźni widza. Poprzez liczne melodie możemy opowiedzieć kilka historii jednocześnie. Mamy do czynienia z paradoksem – cofamy się w czasie do wielu różnych miejsc, do różnych ludzi, wspólnie biorąc udział w tej niezwykłej podróży. Być może przeniesiemy się do Jądra ciemności lub zobaczymy Ziemię jałową. Wszystko zależy od Naszej wyobraźni.

Reżyseria: Grzegorz Bral

Kompozycja: Maciej Rychły, Jean Claude Acquaviva

Obsada: Monika Dryl, Natalia Voskoboynikov, Olga Kunicka, Urszula Milewska, Anna Grycan, Łukasz Wójcik, Sebastian Mach, Volodymyr Andrushchak, Dominik Kujawa, Mikołaj Bońkowski, Maciej Rychły

——————————————————————————————————————

Szanowni Państwo, zapraszamy do Muzeum Archeologicznego (Arsenał Miejski, ul. Cieszyńskiego 9) na cykl sobotnich wykładów.

II edycja otwartych wykładów popularyzujących archeologię

Spotkania z archeologią

Wybrane soboty, godzina 11.00, prowadzą pracownicy z Muzeum Archeologicznego
(oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia)

Program wykładów

30.03 Dlaczego epoka „kamienia”? (Magdalena Szczecińska)

06.04 Jak chłop  oszukał archeologów (Krzysztof Demidziuk)

13.04 Rośliny w nowożytnych ceremoniach pogrzebowych (Agata Witkowska)

27.04 Wrocław w pradziejach (dr Radosław Jarysz)

11.05 Archeolog na miejscu przestępstwa (dr hab. Maciej Trzcinski, prof.UWr)

Wstęp wolny. Zapraszamy!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Kabarety

Klasycznie na Festiwalu WROCEK – Wieczór XIV

Zapraszamy na drugi w 2019   roku program z cyklu „Klasycznie na Festiwalu WROCEK”.     We wtorek – 23 kwietnia 2019 roku, o g. 17.00. Witam  zapraszamy seniorów  do rezerwacji  bezpłatnych biletów   na  spotkanie ;KABARET  w  dniu  23  kwietnia  2019r.  w  Zespole  Szkół  nr.14  Liceum Ogólnokształcącym  nr. XIV  im  Polonii  Belgijskiej,  mieszczącego  się  we  Wrocławiu  na  al.  Brucknera  10.

Gospodarzem wieczoru będzie Jerzy Skoczylas – współzałożyciel Kabaretu ELITA, autor i aktor Radiowego „Studia 202”.

Tym razem będzie to koncert wyjątkowy, poświęcony w całości jubileuszowi: 50 – lecia działalności Kabaretu Autorów ELITA.

=============================================================

Teatru Pieśniu Kozała

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą specjalną skierowaną do seniorów. Teatr Pieśń Kozła, który od ponad 20 lat tworzy unikatowe spektakle tym razem zaprasza na polifoniczne arcydzieło „Raport Kasandry”. Oferujemy Państwu bilety w cenie 20,00 zł za sztukę przy większych grupach (od 15 osób).

Terminy:

19.03 I godz. 19:30, 20.03 I godz. 19:30. Radio Wrocław, ul. Karkonoska 10

Zapisy w biurze przed i po zająciach.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Klasycznie na Festiwalu WROCEK – Wieczór XIII

Zapraszamy seniorów na KABARETY. Zapisy w biurze.

Zapraszamy na XIII (a pierwszy w Nowym 2019-tym Roku) program z cyklu „Klasycznie na Festiwalu WROCEK”.

W niedzielę – 17 lutego 2019 roku, jak zwykle o g. 17.30.

W naszym stałym miejscu, czyli:

W Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej.

Budynek C-18. ulica Hoene – Wrońskiego 10.

Będzie „klasycznie”, bo tego niektórym odbiorcom sztuki kabaretowej wyraźnie brakuje. Wychodzimy więc naprzeciw temu zapotrzebowaniu.

Zapraszamy wszystkich, którzy zatęsknili za klasycznym skeczem, monologiem, fraszką, czy satyrycznym wierszem. Zachęcamy do przyjścia tych, którzy lubią dobrą, kabaretową piosenkę, niekiedy śmieszną, czasem nastrojową, może liryczną, ale zawsze w dobrym gatunku.

Gospodarzem wieczoru będzie Jerzy Skoczylas – współzałożyciel Kabaretu ELITA, autor i aktor Radiowego „Studia 202”.

Jak zawsze w programie znajdą się znamienici goście: satyrycy, aktorzy, ludzie nauki, sztuki i osoby mogące zaciekawić widownię w niekonwencjonalny sposób.

Tematyka spotkania będzie więc oscylować wokół trwającego Karnawału, ale i dotknie zbliżających się nieuchronnie Ostatków.

Porozmawiamy i zaśpiewamy o tym jak wyglądają i wyglądały Karnawały oraz Ostatki dzisiaj i w dawnej Polsce.

Bez względu na panującą za oknem aurę przywołamy klimat Rio de Janeiro i brazylijskiego karnawału. Posłuchamy anegdot i żartów, a nie jest wykluczone, że zaśpiewamy coś wspólnie

Gośćmi programu będą:

– Prof. Jan Miodek – niekwestionowany autorytet w dziedzinie filologii polskiej, który jak zawsze ze swadą i właściwym sobie poczuciem         humoru wygłosi karnawałową gawędę.

–   Aga Damrych – wokalistka, finalistka konkursu The Voice of Poland, którą  tym razem usłyszymy w repertuarze kabaretowym.

– Marta Dzwonkowska – aktorka Teatru Muzycznego CAPITOL, która zmierzy   się z piosenkami znanymi z programów Kabaretu

ELITA i Studia 202.

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

2018

Spotkanie Andrzejkowe z Zumbą Gold –

termin; 30.11. 2018  start: godz. 17.30-18.00

zapisy w biurze stowarzyszenia do 26.11.2018

w programie; Zumba Gold, karaoke, jak zwykle propozycja by przynieść co nieco do degustacji; mile widziane coś słodkiego i niesłodkiego . Impreza bezalkoholowa!!


24.11.2018 Porozmawiaj z wolontariuszem,  Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku ; wstęp i informacje bezpłatne. godz. 10.00-16.00 budynek starej giełdy, plac Solny 16, Wrocław


12 grudnia 2018 spotkanie świąteczne z koncertem świątecznym grupy wokalnej Żyć Inaczej” godz. 11.30-13.00

stowarzyszenie  Żyć Inaczej ul.Kamieńskiego 10b

zapraszamy!!


23. listopada 2018  – koncert grupy wokalnej  “Żyć Inaczej” “pieśni patriotyczne”  w Domu Pomocy Społecznej ul.Karmelkowa


19 listopada 2018 o godz.16.00 Grupa Wokalna Żyć Inaczej będzie miała  koncert w Klubie Seniora “Klub pod dzwonnicą”,  przy parafii Ducha Świętego we Wrocławiu, ul. Bardzka 2/4

zapraszamy!!


18 listopada /niedziela/ 2018r. w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej kolejny kabaret, zapisy na wstęp.


21 października /niedziela/ 2018r. w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej kolejny kabaret, zapisy na wstęp.


Zapraszamy na spotkanie  kabaretowo – śpiewające środa  10.10.2018 o godz 10.30- 12.30. Zapewniamy poczęstunek. Gościnnie wystąpi grupa Amatorski Kabaret Piosenki z SALONIKU TRZECH MUZ.


Dodatkowa spotkanie grupy wokalnej w  dniu 05.10.2018 piątek w godz. 9.00-10.30


18 września  /wtorek/ 2018r. w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej kolejny kabaret, zapisy na wstęp.


11 września do 7 października Dni Seniora- serdecznie zapraszamy!

https://www.wroclaw.pl/dni-seniora-2018-program-wydarzen-harmonogram

——————————————————————————————————————-

Teatr Pieśni Kozła “WYSPA”

10.07 godz. 19.00, LUB 11.07 godz. 19.00


Teatr Pieśni Kozła “HAMLET”- zapisy w klubie

07.07.2018 , lub 8.07.2018 godz. 21.00


10 czerwca /niedziela/ 2018r. w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej kolejny kabaret, zapisy na wstęp.


14.03.2018 Opera godz. 19.00

FIDELLO BETOWENA – zapisy w klubie


Teatr Współczesny “Paternoster”- zapisy w klubie

13.03.2018, oraz 14.03.2018


02.02.2018 Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza na Koncert Kolęd w wykonaniu KAPELI GÓRALSKIEJ

02.02.2018 GODZ. 19.00


Termin 02.02.2018 piątek  godz. 16.00-19.00; Zapraszamy na karnawał z ZUMBĄ GOLD

maska

Zbieramy się i przygotowujemy spotkanie od 16.00, star godz. 17.00

w programie Zumba Gold, Karaoke, integracja i fajna zabawa!!

Zabierz z sobą dobry humor, mile widziane własne wypieki

Odbędzie się konkurs na najlepsze ciasto!! przynieś coś co lubisz może sałatkę albo pastę, czy też owoca, kawę lub ulubioną herbatę? Obowiązują zapisy; na maila zycinaczej@zycinaczej.org.pl lub tel. +48 535 219 785

Propozycja ; stroje karnawałowe, choć troszkę . ( impreza bezalkoholowa). Po imprezie sami ogarniamy salę.

Serdecznie zapraszamy !!!!


22.02.2018 Teatr Współczesny Panna Nikt- zapisy w klubie!!


11 luty /niedziela/ 2018r. w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej kolejny kabaret, zapisy na wstęp w klubie.

Fundacja  Prototyp – .wspólnie  z  Miastem  Wrocław  organizuje  darmowe  spotkania  kabaretowe  dla  Seniorów  pod  nazwa  Klasycznie  na  Festiwalu  Wrocek.  Rozpoczynamy  nasz  nowy  cykl  programów  pt.  Klasycznie  na  Festiwalu  Wrocek1.  Startujemy  11  lutego  /niedziela/  2018r.  w  Strefie  Kultury  Studenckiej  Politechniki  Wrocławskiej  Budynek  C-18  ulica  Hoene – Wrońskiego  10  o  godzinie  17.30!.

Będzie „klasycznie”, bo tego niektórym odbiorcom sztuki kabaretowej wyraźnie brakuje. Wychodzimy więc naprzeciw temu zapotrzebowaniu.

Zapraszamy wszystkich, którzy zatęsknili za klasycznym skeczem, monologiem, fraszką, czy satyrycznym wierszem. Zachęcamy do przyjścia tych, którzy lubią dobrą, kabaretową piosenkę, niekiedy śmieszną, czasem nastrojową, może liryczną, ale zawsze w dobrym gatunku.  Gospodarzem wieczoru będzie Jerzy Skoczylas – współzałożyciel Kabaretu ELITA, autor i aktor Radiowego „Studia 202”.  Jak zawsze w programie znajdą się znamienici goście: satyrycy, aktorzy, ludzie nauki, sztuki i osoby mogące zaciekawić widownię w niekonwencjonalny  sposób.  Spotkamy się w lutym, w ostatnią niedzielę Karnawału.  Tematyka spotkania będzie więc oscylować wokół Ostatków.  Tradycyjne Ostatki trwają kilka dni. Zaczynamy je świętować w tłusty czwartek, a kończymy we wtorek przed rozpoczynającą Wielki Post Środą Popielcową. Skąd wywodzi się tradycja Ostatków i jakie są najpopularniejsze zwyczaje ostatkowe?  O tym wszystkim porozmawiamy na naszym ostatkowym spotkaniu.  Porozmawiamy i zaśpiewamy o tym jak wyglądają i wyglądały Ostatki teraz i w dawnej Polsce. Przypomnimy co to takiego zapusty, podkoziołek, a może śledzik?

Bez względu na panującą za oknem aurę przywołamy klimat Rio de Janeiro i brazylijskiego karnawału. Posłuchamy anegdot i żartów, a nie jest wykluczone, że zaśpiewamy coś wspólnie.


Zaproszenie do Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu na Dzień Babci i Dziadka 20, 2 1 i 22 stycznia

20 stycznia 2018
11:00 ,, Kochanej Babci i Kochanemu Dziadkowi… – laurka od serca”. Rodzinne warsztaty artystyczne scrapbooking’u.

20 i 21 stycznia 2018
,,Babciu, Dziadku chodźmy razem do muzeum…”– Rodzinne, darmowe zwiedzanie Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Zapraszamy na rodzinne zwiedzanie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, podczas którego przeniesiemy się w czasie do roku 1860, a miejscem które odwiedzimy będzie słoneczna Italia. Na uczestników zwiedzania czekają zagadki i rebusy, których rozwiązania będziemy szukać wśród muzealnych eksponatów. Pozwolą one na odkrycie zadziwiającej historii powstania Poczty Polskiej, a także niezwykłej ekspozycji Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Dla dziadków i babć, którzy 20 i 21 stycznia przyprowadzą do muzeum swoje wnuczęta, czekają drobne upominki.
Zapraszamy!
Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
ul. Z. Krasińskiego 1
50-954 Wrocław
tel. 71 3436765


Termin 18.01.2018 godz. 19.00. Zaproszenie do Teatru Współczesnego , który zaprasza seniorów po raz ostatni na sztukę “Nie trzeba” o odkryciu genialnego matematyka Grigorija Perelmana. Jak zwykle zgłoszenia w klubie seniora dla całej grupy i robimy rezerwację. Bilety jak zwykle odbierane są w kasie na ustalone hasło. . Cena zniżkowa dla nas 10zł.