Seniorzy

“Młodzież” Senioralną zapraszamy na:

 • Zajęcia muzyczne – bogaty repertuar. Grupa wokalna działa pod kierownictwem Darii Khminko
  Osoby z instrumentami muzycznymi mile widziane do grupy wokalnej.
 • Spotkania przy muzyce „Śpiewać każdy może”
 •  Zajęcia ruchowe- Zumba Gold i Pilates
 •   Inicjatywy kulturalno publicystyczne
 • Organizacja wyjść na spektakle, kabarety itp
 • Spotkania Kombatantów
 • Koncerty mis i gongów
 • Zapraszamy osoby chętne do wolontatu na rzecz seniorów
 • Jesteśmy otwarci na inne propozycje, ZAPRASZAMY
harmonogram seniorzy2018-1

Dodatkowa spotkanie grupy wokalnej w  dniu 05.10.2018 piątek w godz. 9.00-10.30

Zapraszamy na spotkanie  kabaretowo – śpiewające środa  10.10.2018 o godz 10.30- 12.30. Zapewniamy poczęstunek. Gościnnie wystąpi grupa Amatorski Kabaret Piosenki z SALONIKU TRZECH MUZ.

***

Zaproszenie do Teatru Współczesnego , który zaprasza seniorów po raz ostatni na sztukę “Nie trzeba” o odkryciu genialnego matematyka Grigorija Perelmana. Jak zwykle zgłoszenia w klubie seniora dla całej grupy i robimy rezerwację. Bilety jak zwykle odbierane są w kasie na ustalone hasło. Termin 18.01.2018 godz. 19.00. Cena zniżkowa dla nas 10zł.

***

Zaproszenie

Zaproszenie do Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu na Dzień Babci i Dziadka

Szanowny Seniorze -przekierowujemy zaproszenie jakie dostaliśmy dla seniorów , prosimy zapisywać się na zajęcia bezpośrednio pod wskazany tel. pod treścią zaproszenia.

21 i 22 stycznia są szczególnymi dniami – to święto Babci i Dziadka. Te wyjątkowe święto obchodzone w wielu krajach ma już ponad trzydziestoletnią tradycję w Polsce. Z tej okazji przygotowaliśmy dla zwiedzających szereg atrakcji w ramach Dnia Babci i Dziadka w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

20 stycznia 2018
11:00 ,, Kochanej Babci i Kochanemu Dziadkowi… – laurka od serca”. Rodzinne warsztaty artystyczne scrapbooking’u. Czy istnieje dla dziadków piękniejszy i bardziej wzruszający prezent niż samodzielnie wykonana przez wnuka kartka, wypełniona najszczerszymi życzeniami? Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty artystyczne, w trakcie których przygotujmy ręcznie robione, unikatowe, papierowe upominki metodą scrapbooking. Uczestnicy nie tylko poznają tajniki tej wyjątkowej techniki, lecz także przygotują oryginalne laurki, którymi będą mogli obdarować ukochanych dziadków i babcie. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Zapraszamy do zapisywania się pod numerem telefonu 71 3436765- Sekretariat Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

20 i 21 stycznia 2018
,,Babciu, Dziadku chodźmy razem do muzeum…”– Rodzinne, darmowe zwiedzanie Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Zapraszamy na rodzinne zwiedzanie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, podczas którego przeniesiemy się w czasie do roku 1860, a miejscem które odwiedzimy będzie słoneczna Italia. Na uczestników zwiedzania czekają zagadki i rebusy, których rozwiązania będziemy szukać wśród muzealnych eksponatów. Pozwolą one na odkrycie zadziwiającej historii powstania Poczty Polskiej, a także niezwykłej ekspozycji Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Dla dziadków i babć, którzy 20 i 21 stycznia przyprowadzą do muzeum swoje wnuczęta, czekają drobne upominki.
Zapraszamy!
Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
ul. Z. Krasińskiego 1
50-954 Wrocław
tel. 71 3436765

 

AKTUALNOŚCI  LUTY 2018

Zapraszamy na karnawał z ZUMBĄ GOLD

maska

Termin 02.02.2018 piątek  godz. 16.00-19.00

Zbieramy się i przygotowujemy spotkanie od 16.00, star godz. 17.00

w programie Zumba Gold, Karaoke, integracja i fajna zabawa!!

Zabierz z sobą dobry humor, mile widziane własne wypieki

Odbędzie się konkurs na najlepsze ciasto!! przynieś coś co lubisz

może sałatkę albo pastę, czy też owoca, kawę lub ulubioną herbatę?

Obowiązują zapisy; na maila zycinaczej@zycinaczej.org.pl

lub tel. +48 535 219 785

Propozycja ; stroje karnawałowe, choć troszkę . ( impreza bezalkoholowa)

Po imprezie sami ogarniamy salę.

Serdecznie zapraszamy !!!!

 Zaproszenie na kabaret 11.02.2018 niedziela

 Szanowni Seniorzy; otrzymaliśmy zaproszenie  na bezpłatny wstęp. Na tę chwilę zapisanych jest 40 osób, jeśli ktoś będzie jeszcze zainteresowany prosimy o kontakt z klubem seniora stowarzyszenie “Żyć Inaczej” . Bilety będziemy pobierali dla całej grupy i będzie można odebrać w klubie. Oczekujemy na przydział 🙂

71-327-66-64 lub  535-219-785, lub mailowo zycinaczej@zycinaczej.org.pl

Fundacja  Prototyp – .wspólnie  z  Miastem  Wrocław  organizuje  darmowe  spotkania  kabaretowe  dla  Seniorów  pod  nazwa  Klasycznie  na  Festiwalu  Wrocek.  Rozpoczynamy  nasz  nowy  cykl  programów  pt.  Klasycznie  na  Festiwalu  Wrocek1.  Startujemy  11  lutego  /niedziela/  2018r.  w  Strefie  Kultury  Studenckiej  Politechniki  Wrocławskiej  Budynek  C-18  ulica  Hoene – Wrońskiego  10  o  godzinie  17.30!.

Będzie „klasycznie”, bo tego niektórym odbiorcom sztuki kabaretowej wyraźnie brakuje. Wychodzimy więc naprzeciw temu zapotrzebowaniu.

Zapraszamy wszystkich, którzy zatęsknili za klasycznym skeczem, monologiem, fraszką, czy satyrycznym wierszem. Zachęcamy do przyjścia tych, którzy lubią dobrą, kabaretową piosenkę, niekiedy śmieszną, czasem nastrojową, może liryczną, ale zawsze w dobrym gatunku.  Gospodarzem wieczoru będzie Jerzy Skoczylas – współzałożyciel Kabaretu ELITA, autor i aktor Radiowego „Studia 202”.  Jak zawsze w programie znajdą się znamienici goście: satyrycy, aktorzy, ludzie nauki, sztuki i osoby mogące zaciekawić widownię w niekonwencjonalny  sposób.  Spotkamy się w lutym, w ostatnią niedzielę Karnawału.  Tematyka spotkania będzie więc oscylować wokół Ostatków.  Tradycyjne Ostatki trwają kilka dni. Zaczynamy je świętować w tłusty czwartek, a kończymy we wtorek przed rozpoczynającą Wielki Post Środą Popielcową. Skąd wywodzi się tradycja Ostatków i jakie są najpopularniejsze zwyczaje ostatkowe?  O tym wszystkim porozmawiamy na naszym ostatkowym spotkaniu.  Porozmawiamy i zaśpiewamy o tym jak wyglądają i wyglądały Ostatki teraz i w dawnej Polsce. Przypomnimy co to takiego zapusty, podkoziołek, a może śledzik?

Bez względu na panującą za oknem aurę przywołamy klimat Rio de Janeiro i brazylijskiego karnawału. Posłuchamy anegdot i żartów, a nie jest wykluczone, że zaśpiewamy coś wspólnie.

Gośćmi programu będą:

– Leszek Niedzielski – aktor i autor Kabaretu ELITA, który do dziś, wspólnie z  Jerzym Skoczylasem współtworzy programy Kabaretu ELITA i radiowego   Studia 202.

– Dr hab. Bogusław Bednarek. Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego,  znakomity filolog, znawca literatury, znany z ciętej riposty i naukowej (ale   zawsze pełnej dowcipu i anegdoty) analizy tekstów.

–  Aga Damrych – wokalistka, finalistka konkursu The Voice of Poland, którą  tym razem usłyszymy  w repertuarze kabaretowym.

– Marta Dzwonkowska – aktorka Teatru Muzycznego CAPITOL, która zmierzy się z piosenkami znanymi z programów Kabaretu ELITA i Studia 202.

Będzie wesoło, dowcipnie i nastrojowo. Przyjdźcie, a gwarantujemy, że wrócicie do nas na kolejne spotkania z cyklu „Klasycznie na Festiwalu WROCEK”.    Po koncercie będzie można zakupić zbiory z wierszami Jerzego Skoczylasa oraz uzyskać dedykację autora.  W dniu koncertu bilety w cenie 25 zł dostępne w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej  Budynek C-18 od godz. 17.00.